Diskusijos

VGC Lithuania :: Diskusijos :: Kita technika :: Užsienio konstrukcijos
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Pirmąsis LAK sportinis sklandytuvas
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, bence, Flyer, Kiras, simakas
Autorius Pranešimas
Juozas
Sk Grd 28 2008, 12:31
Užsiregistravęs dalyvis #23
Prisijungta: An Kov 11 2008, 09:32
Pranešimų: 82
Tarpininkaujant A. Gustaičiui, Vokietijos bendrovėje RRG buvo nupirkti Lipišo konstrukcijos slandytuvo "Falke" darbo brėžiniai, kurie kainavo apie 250 markių. Sklandytuvą gamino Karo aviacijos dirbtuvėse medžio cecho vyr. meistras A. Mainelis. Pavadintas "Sakalu" ir 1933 metų pavasarį išbandytas Kauno aerodrome. Tų pačių metų rugpjūčio mėnesį pakrautas ant baržos, ir kartu su kitais sklandytuvais išplukdytas Nemunu į kuriamą Nidos sklandymo mokyklą.
Tai buvo labai tinkamas šlaito skriejimams sklandytuvas. Su juo pasiekti pirmieji Lietuvos skandymo rekordai. 1936 metais "Sakalą" sudaužius, A. Gysas pagamino kitą tokį pat sklandytuvą, kuris buvo pavadintas "Žaibu". Lėšų sklandytuvui paaukojo geležinkeliečiai. Su "Žaibu" A. Gysas pagerino Lietuvos skridimo trukmės rekordą iki 26 val.
KONSTRUKCIJA
Medinės konstrukcijos aukštasparnis spyrinis monoplanas. Sparnas strėliškas, medinės konstrukcijos, su aerodinaminiu susukimu, iki lonžerono dengtas fanera, likusi dalis - drobe. Paremtas "V" formos spyriais. Nuo spyrių tvirtinimo vietos iki liemens priekio sutvirtintas atatampomis. Liemuo šešiakampio skerspjųvio, priekinėje dalyje ir apačioje dengtas fanra, likusi dalis - drobe. Piloto kabina įrengta po sparnu.
TECHNINIAI DUOMENYS
Sparno ilgis . . . . . . . . . 12,6 m
Liemens ilgis . . . . . . . . . 5,255
Sparno plotas . . . . . . . . 16 kv.m
Tuščio svoris . . . . . . . . . 120 kg
Aerdinaminė kokybė . . . . 18, esant 64 km/h greičiui
Minimalus žemėjimas . . . 0,9 m/s
Sklandytuvai buvo nedažyti, tik celonuoti. Pavadinimai "Sakalas" ir "Žaibas" - juodi. Ant "Žaibo liemens priekio kairėje pusėje - Susisiekimo ministerijos emblema.

[ Redaguota Sk Grd 28 2008, 12:35 ]
Į viršų
 

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System