Diskusijos

VGC Lithuania :: Diskusijos :: Sklandymo istorija :: Asmenybės

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Vladas Kensgaila.
Eiti į puslapį       >>  
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, bence, Flyer, Kiras, simakas
Autorius Pranešimas
Nerijus Korbutas
An Kov 17 2009, 05:02

Užsiregistravęs dalyvis #1
Prisijungta: Kt Vas 07 2008, 12:44
Vieta: Raseiniai; Lithuania
Pranešimų: 583
Daugelis išgirdęs "Vladas Kensgaila" visų pirma pagalvojate apie "Lituaniką". Tačiau, Vladas buvo ir puikus sklandytojas, instruktorius, na ir žinoma buvo ir tebėra be galo talentingas konstruktorius.
Bet aš ne apie tai. Aš apie albumą kurį noriu pristatyti.
Prieš gerus porą mėnesių, vieno kolekcionieriaus kolekcijoje pavyko atrastį šį lobį, pasispyriojęs ir iki kosminių aukštumų užkėlęs kainą galų gale man pardavė. Šiandien tas albumas atkeliavo pas mane. Daug nekomentuosiu, užrašai po fotografijomis patys viską papasakos.
Kai jį vartau kyla visokiausios mintys, skaičiuoju - gi toms fotografijoms jau per 50 metų, šiemet kaip tik 50 metų kai buvo suklijuotas tas albumėlis... Įdomu kada Vlado gyvenime pasimetė tas albumėlis, kur jis keliavo, kiek rankų jį vartė... Kažin ar pats Vladas jį dar pamena, ar labai nustebtų jį pamatęs...

Grįžus į Lietuvą, žadu šį albumėlį grąžinti tikrąjam šeimininkui.
Į viršų
Tinklalapis
Flyer
An Kov 17 2009, 05:20
flyer

Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Sk Vas 17 2008, 07:07
Pranešimų: 375
Labai gražu.
Yra daug įdomių fotografijų, Dėkingas Nerijau kad idėjai.
Į viršų
Kiras
An Kov 17 2009, 06:42
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Kt Bal 10 2008, 02:27
Pranešimų: 575
Turiu tą garbę, kad ir mano instruktoriumi buvo V.Kensgaila. Bet tik vienus metus, berods 1981, o gal 1980 metais. Tada jis vienus metus dirbo instruktoriumi Kauno J.Žiburkaus aviacijos sporto klube. Tačiau tada aš jau buvau šiek tiek pažengęs sklandytojas, tai viskas apsiėjo keliais kontroliniais skridimais pavasarį. O po to į sportininkų skraidymus jis nesikišdavo.

Bet grįžkim prie albumėlio. Tikrai vertinga relikvija. Manau V.Kensgailai bus maloni staigmena.
Beje nuotraukose užfiksuotas sklandytuvas K-20. Kiek suprantu, tai čia tas pats, kuris G.Ramoškos sąraše pažymėtas VK-3 (dvivietis). Ir tikriausiai iš jo vėliau gimė motorizuotas "Žuvėdra".

Į viršų
bence
An Kov 17 2009, 08:36
VGC Lietuvoje įkūrėjas

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: Pr Vas 11 2008, 09:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 1346
as apstulbes! sitos nuotraukos aukso vertos! kiekviena diena vis labiau dziugauju, kad yra toks Nerijus, Gintas, VGC svetaine...
Į viršų
Nerijus Korbutas
An Kov 17 2009, 08:52

Užsiregistravęs dalyvis #1
Prisijungta: Kt Vas 07 2008, 12:44
Vieta: Raseiniai; Lithuania
Pranešimų: 583
Ypač džiugu Benai, kad įkūrei VGC svetainę.
Čia iš Aviacijos Pasaulio 2009m. Nr.2 psl.24
Į viršų
Tinklalapis
Renatas
An Kov 17 2009, 09:09
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: An Kov 11 2008, 10:37
Pranešimų: 751
Idomu, kodel buves savininkas slepe si albuma. Aciu Nerijui, kad turime galimybe pamatyti sias nuotraukas. O V.Kensgailai tai turetu buti malonus netiketumas...
Į viršų
EG
An Kov 17 2009, 09:38
Užsiregistravęs dalyvis #9
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 10:27
Pranešimų: 32
kada paprašysiu atskenavimui V. Tamošiūno jaunystės nuotraukų, yra kažkada man mažam rodęs. Jis būdamas jaunuolis susidėjo su broliais Vaineikiais ir pasidarė kūnu balansuojamą orlėkį, tik gaila kad buvo daugiau nusibalnojimų nei skrydžio. Veiksmas vyko taip pat kažkur prieš 50m.Po to yra gavę kažkurią Oškinio konstrukciją ir ją motorizavo. Irgi buvę modelistai.
Į viršų
Flyer
Tr Kov 18 2009, 07:23
flyer

Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Sk Vas 17 2008, 07:07
Pranešimų: 375
Laukiam nuotraukų
Į viršų
bence
Tr Kov 18 2009, 09:13
VGC Lietuvoje įkūrėjas

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: Pr Vas 11 2008, 09:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 1346
EG rašė ...

Po to yra gavę kažkurią Oškinio konstrukciją ir ją motorizavo.

tai greiciausia ta pati zyle , kuri yra dabar muziejuje
Į viršų
EG
Tr Kov 18 2009, 06:07
Užsiregistravęs dalyvis #9
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 10:27
Pranešimų: 32
Negaliu tiksliai pasakyt, man tik minėjo kad tuščio masė 80kg (ar motorizuoto ar ne, irgi nežinau). Na jei kada gausiu informacijos tai sukursiu temą.

Na bet tema visgi apie V. Kensgailą. Tikrai vertingos nuotraukos. Kiek žinau dr. teko garbė pas jį padirbėti, taigi gal galėtų apie jį, kaip asmenybę papasakot. Beje, neoficialiais duomenimis V. Kensgaila kuria daugiavietį orlaivį, 6-8vietos berods.
Į viršų
Eiti į puslapį       >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF