Diskusijos

VGC Lithuania :: Diskusijos :: Įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje :: Sąskrydžiai, minėjimai, renginiai
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio paminėjimas
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, bence, Flyer, Kiras, simakas
Autorius Pranešimas
Flyer
An Lie 21 2009, 10:01
flyer

Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Sk Vas 17 2008, 07:07
Pranešimų: 375
Liepos 17 dieną minint S.Dariaus ir S.Girėno skrydį per Atlantą, bei ANBO eskadrilės skrydį per Europą, VGC klubo nariai nusprendė atlikti parodomuosius skrydžius sklandytuvais OLIMPIA ir BERFALKE III minint šias sukaktis.
Rytas prasidėjo anksti, apie 8:30 su Mindaugu atvykome į Lietuvos Aviacijos muziejų, kur susitikome su Benu. Jis mums paskolino savo mašiną, su kure turėjom parsigabenti BERGFALKE iš Pociūnų.Prie vairo sėdo Mindaugas. Užsipylę dyzelino, nuskubėjom pas Algį į darbą pasiimti priekabos dokumentų. Vėliau veževome pasiimti priekabos ir tada į Pociūnus. Be važiuojant supratom, kad turimų tvirtinimo diržų gali nepakakti saugiai pritvirtinti Bergfalkės.
Pociūnuose mūsų jau laukė didelis draugų burys, ketinęs mums padėti pakrauti BERGFALKĘ. Šis būrelis greitai sumažėjo, nes turėjo vykti pasiruošimas Europos sklandymo čempionatui. Išmontavus sklandytuvą ir pradėjus krauti jį i priekabą supratom, kad diržų mums tikrai trūksta. Tuo tarpu Mindaugas apsižiūrėjo kad neturi namelio raktų, kur saugomas parašiutas, tad skubei išlėkė i Kauną. Belaukent jo gryžtant, teko padėti ruoštis EGC. Mindaugas gryžo su raktais ir diržais. Puolėm skubiai baigti tvirtinti BERGFALKE prie priekabos. Jau buvo gana vėlu, kai mes palikome Pociūnus.
Atvykus į Aleksotą, buvome palydėti į starto vietą, kur surinkome sklandytuvą. Bandomąjį skridimą atliko Benas su Svajūnu. Juos buksyravo Leonas su ultralengvuoju lėktuvu CH-32 Bekas. Oras buvo geras, tad bergfalkė kaip mat užsikabino.
Tuo tarpu, mes nuvykome į angarą, kur stovėjo OLIMPIA. Ją pamačiau pirmą kart, ir tai man padarė didėli įspūdį. Nuvilkus OLIMPIA į starto vietą laukėme gryžtančios BERGFALKĖS. Po 52 min. skrydžio ji nusileido, o Benas pranešė, kad oras nuostabus, kilimai iki 3m/s!
Galiausiai sulaukėm kada baigėsi renginys Aviacijos muziejuje. Nedidelė žmonių minia plūstelėjo į legendinį aerodromą ir nekantriai laukė pakylančių sklandytuvų.
Pimoji kilo OLIMPIJA, ją pilotavo Benas. Tada atėjo eilė kilti ir man. Skridau ne vienas, bet su keleive. Man tai buvo pirmas skrydis Aleksoto aerodrome. Buksiravimas truko kiek ilgiau nei paprastai, bet jis buvo daug ramesnis, juk buksiravo ultralaitas. Pakilus į 500m atsikabinau, ir pradėjau daryti dėžutę virš laikinosios sostinės. Antrasis posūkis vyko virš Nemuno ir Neries santakos, skrendant išilgai šlaito pasiekiau Nemuno salą. Pranešęs apie tupimą skrydžių vadovui pasukau link Fredos aerodromo, virš jo atlikau paskutini posūkį ir patraukiau aerodromo link. Aukščio buvo gana daug, bet turėdamas keleivę ir nežinodamas šios vietos specifikos stipriai nenorėjau rizikuoti. Tupimas buvo sekmingas.
Sulaukus draugų, sklandytuvus nutempėm į angarą ir taip baigėm šią istorinę dieną.


http://www.youtube.com/watch?v=0L6ggL0o03s&feature=related

[ Redaguota An Lie 21 2009, 10:01 ]
Į viršų
Vilkas
Kt Lie 23 2009, 08:34
Užsiregistravęs dalyvis #15
Prisijungta: Kt Vas 21 2008, 09:02
Pranešimų: 54
Na vaziuojant su kroviniu is Pociunu i Kauna pasitaike ir nesklandumu, mudu su Martynu per neapsiziurejima ir dideli skubejima pamirsome uzfiksuoti priekini priekabos ratuka, po keiliolikos km kelio besiklausant itartinu garsu sklindaciu is priekabos puses sustoje pamateme stai toki vaizda (zr. foto). Nei juoktis nei verkti:)

Į viršų
Vilkas
Kt Lie 23 2009, 08:43
Užsiregistravęs dalyvis #15
Prisijungta: Kt Vas 21 2008, 09:02
Pranešimų: 54
Ir dar keletas tos dienos nuotraukų. p.s ratukas jau pakeistas i naują:)Į viršų
 

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System