Diskusijos

VGC Lithuania :: Diskusijos :: Kita technika :: Užsienio konstrukcijos
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Sklandytuvas EL-2-M "Šedy Vlk" - "Šilkasparnis"
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, bence, Flyer, Kiras, simakas
Autorius Pranešimas
Kiras
Sk Sau 10 2010, 03:57
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Kt Bal 10 2008, 02:27
Pranešimų: 575
G.Ramoškos straipsnis apie čekų sklandytuvą "Pilką Vilką" - EL-2-M "Šedy vlk", kuris Lietuvoje buvo vadinamas "Šilkasparniu"

Taip pat istorija apie sklandytojo P.Kvietkausko tragišką avariją su "Šilkasparniu" ir Vytauto Pesecko pirmąjį savarankišką skridimą su "Šilkasparniu".

[ Redaguota Tr Kov 01 2017, 09:14 ]
Į viršų
Kiras
Pr Sau 11 2010, 11:25
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Kt Bal 10 2008, 02:27
Pranešimų: 575
Dėl P.Kvietkausko žūties su "Šilkasparniu" turiu savo nuomonę.
Galvoju, kad čia buvo metodologinės klaidos - t.y. kalti instruktoriai nepakankamai išmokę, per anksti išleidę skristi vienam. Ne visi tokie gabūs, kad po 6 skridimų išeitų savarankiškai. Juolab, kad po P.Kvietkausko pirmo savarankiško skridimo (rugpjūčio 9 d.) buvo padaryta dviejų savaičių pertrauka. Tai vadinama įgūdžių "surūdijimu". Tokiu atveju turėjo būti vėl atliktas kontrolinis skridimas ir tik po to iš kart savarankiškas.
Be to ir tas antrasis skridimas turėjo būti paprastas, be jokių ten įmantrių posūkių, kokius išdarinėjo Kvietkauskas (anot V.Pesecko). Vadinasi instruktorius jam leido tai.

Apie "surūdijimą" turiu pavyzdį iš savo praktikos.
1971 m. mūsų pirmamečių grupėje buvo mergina, kuri rodos skraidė normaliai, išėjo savarankiškai ir užtvirtino tą savarankiškumą dar keliolika skrydžių.
Tačiau kitą pavasarį skridimo įgūdžiai buvo tiekužsimiršę, kad grandies vadas J.Kavaliauskas po pirmo kontrolinio išlaipino ir pasakė, kad ji turi mokytis iš naujo su instruktoriumi. Labai buvo "surūdyta".
Į viršų
Kiras
Pr Sau 25 2010, 01:06
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Kt Bal 10 2008, 02:27
Pranešimų: 575
Kai Prahos Kbeluose buvo kuriamas Aviacijos muziejus, jo kūrėjai prisiminė ir žymiausią prieškario sklandytuvą. Rasti išlikusio egzemplioriaus tuomet nepavyko, todėl 1972 metų pradžioj muziejininkai susirado konstruktorių L. Elsnicą, o šis pateikė išlikusias originalių brėžinių fotografijas, kurias padėtas palėpėje surado jo žmona. Pagal brėžinius pagaminti sklandytuvą ėmėsi senovinių lėktuvų atstatymo entuziastas Antonas Kralovičius iš Trenčino. Tačiau pasklidus šiai žiniai tarp žurnalistų, aviacijos istorijos mylėtojų ir kolekcininkų staiga sužinota, jog vienam kaime esąs sklandytuvas, panašus į „Šedy vlk“. Muziejaus delegacija nuvyko gautu adresu ir ant aukšto rado sparnus, o daržinėje – liemenį. Tai buvo EL-2-M „Šedy vlk“! Paaiškėjo, jog šis „Vilkas“, 1935 m. pagamintas Nachodės sklandymo entuziastų, kukliai paskraidė dar ir po karo, iki 1949 m. Sklandytuvas buvo gerokai apgadintas, tačiau jį atstatė minėtasis Kralovičius ir jo entuziastų komanda. 1973 metų rugpjūtį istorinis sklandytuvas pristatytas Prahos Kbelų muziejuje.

Ar šis sklandytuvas tik muziejaus eksponatas? Ar jis nebūna VGC sąskrydžiuose? Kreipiuosi į Beną ir Martyną, gal kur nors matėt "Pilką Vilką"?
Į viršų
Flyer
Pr Sau 25 2010, 01:12
flyer

Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Sk Vas 17 2008, 07:07
Pranešimų: 375
Dėje neteko VGC sąskrydi matyti "Pilko Vilko".
Gali būti kad tiesiog nedalyvauja, arba neskraido ir kabo muziejuje, kaip parašyta aukščiau ( nebent skraidantis eksponatas). Bet tikrai neteko girdėti ar matyti. Nebent Benas ką žinos.
Į viršų
bence
Št Sau 14 2012, 10:40
VGC Lietuvoje įkūrėjas

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: Pr Vas 11 2008, 09:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 1346
Ir kaip as cia praleidau sita klausima! tukstanciai atsiprasymu!
"Pilkas vilkas" yra statomas naujas, o tas kur muziejuj tik naudojamas matmenims nuimti, t.y. nenaudojamas skrydziams.
Dar sios vasaros pabaigoj naujoji replika nebuvo baigta.Reik suprast, nes finansavimas minimalus ir tik is paciu entuziastu, o beto pagrindiniam darbininkui ir sveikata ir amzius jau nebeleidzia suktis kaip vijurkui.Betkokiu atveju, daug padaryta ir manau, kad neuzilgo pamatysime si aparata ore

Į viršų
 

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System