Diskusijos

VGC Lithuania :: Diskusijos :: Įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje :: Sąskrydžiai, minėjimai, renginiai
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Rytoj renginys ant Virbaliunu slaito!!!!
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, bence, Flyer, Kiras, simakas
Autorius Pranešimas
bence
Kt Spa 07 2010, 01:37
VGC Lietuvoje įkūrėjas

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: Pr Vas 11 2008, 09:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 1346
Tik ka tik suzinojau, kad Rytoj, 16 val ant Virbaliunu slaito vyks nedidelis renginukas-paminejimas-apsitarimas del slaito ateities t.y. itraukimo i turistini marsruta ir t.t. Bandys atvykt aviacijos veteranai ir ju tarpe pats Jonas Balciunas.Taipogi dalyvaus batniavos seniunijos atstovai.Kvieciam dalyvauti visus, kuriems rupi slaito ateitis.Butu grazu jei sudalyvautu modelistai ir parasparniai.Lyg ir turetu but panasus vejas i slaita.Kam sudetingiau atvykt iki vietos ,skambinkit man 868274040 ir turetu dar buti vietu pas muziejaus darbuotojus.

Gaila kad taip viskas gavosi paskutine minute...
Į viršų
Flyer
Pn Spa 08 2010, 08:51
flyer

Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Sk Vas 17 2008, 07:07
Pranešimų: 375
Taigi, renginys įvyko, ir gana sklandžiai, susirinko tikrai nemaža minia žmonių, orą drebino Jakas, skraidyklės, parasparnis, CT, bei radio bangomis valdomi modeliai Gaila nebuvo palankaus vėjo, tad negalėjau paskristi su savo "Žiogu".

Taigi, kelios nuotraukosĮ viršų
Flyer
Št Spa 09 2010, 11:13
flyer

Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Sk Vas 17 2008, 07:07
Pranešimų: 375
Kai visi išvažiavo, modeliuotojai dar liko Dėkui Kęstui (FotoSkrydis) už puikias nuotraukas.
http://www.fotoskrydis.lt/failai/slaitas.jpghttp://www.fotoskrydis.lt/failai/mes.jpghttp://www.fotoskrydis.lt/failai/panemune.jpg
Į viršų
bence
Št Spa 09 2010, 11:18
VGC Lietuvoje įkūrėjas

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: Pr Vas 11 2008, 09:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 1346
Aciu visiems dalyviams! Renginys gavosi labai smagus-dabar galeciau ji ivardinti :jaukus rudeninis aviatoriu piknikas!
Į viršų
bence
An Spa 12 2010, 09:53
VGC Lietuvoje įkūrėjas

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: Pr Vas 11 2008, 09:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 1346
Lietuvos sporto aviacijos veteranų sueiga Virbaliūnuose
Kulautuvos – Virbaliūnų gyvenviečių sandūroje, buvusioje skraidyklių vietoje vyko sporto aviacijos , sklandymo ir parasparnių sportininkų veteranų ir jaunimo sueiga. Į ši vertingą istorinį renginį pakviesti Batniavos seniūnijos gyventojai, moksleiviai, kraštotyrininkai, jūrų skautų atstovai.
Paklaustas, kaip kilo mintis sukviesti aviacijos sporto veteranus entuziastus į šią buvusią skraidymo vietovę, Kauno aviacijos muziejaus skyriaus vedėjas G. Ramoška pasakė, kad šį vietovė tai Lietuvos skraidyklių istorijos ištakų vieta. Pirmieji skraidymai nuo šio kalno pradėti 1942 metais, vokiečių okupacijos metais. Ypač daug skrydžių ir varžybų šioje vietoje vykdavo Sovietų Sąjungos laikais. Šios sporto šakos veteranų gretos retėja, todėl sueigas rengiame vis dažniau, pasirinkdami vietas, susijusias su šios sporto šakos istorija.
Apie tuos laikus įspūdžiais dalinosi sporto aviacijos ir skraidyklių sporto Lietuvoje vienas iš pradininkų, sporto aviacijos istorikas ir propaguotojas, visuomeninio sporto aviacijos muziejaus Kaune1972 metais steigėjas, Jonas Balčiūnas. Garbaus amžiaus veteraną atlydėjo duktė Nijolė. Susirinkusiems jis priminė metus, kai vokiečių okupacijos metais baigė mokslus krašto darbo tarnybos mokykloje, kuri tuo metu vadinta institutu. Mokykla ruošė specialistus karo tikslams. Turint mokyklos baigimo pažymėjimą buvo galima tęsti mokslus aukštosios mokyklos technikos skyriuje. Veteranas sakė, kad aviacija susižavėjo po Dariaus ir Girėno skrydžio, anot jo: „tuo metu visas Lietuvos jaunimas norėjo būti lakūnais“. Pirmas J. Balčiūno bandymas buvo nemalonus. Mat skrisdamas su kolega instruktoriumi V. Vaitkumi nuo skardžio netikėtai nutrūkęs vilkiko mazgas sužeidė jo partnerį. Tačiau skrydis pavyko. Kolegų vadinamas skraidyklių ir sklandytuvų sporto Lietuvoje patriarchu J. Balčiūnas pasakojo apie šios sporto šakos vystymąsi tuometinėje Sovietų Sąjungoje. Tais laikais Lietuva „laikė pirmaujančias pozicijas“ – sakė veteranas. Pridūrė, kad tais laikais Lietuvos sportininkams būdavę sunku patekti į tarptautines varžybas ,nes suveikdavo taip vadinama ‚Maskvos ranka“. Virbaliūnų skraidyklių kalną lygindamas su netoliese esančiu Netonių skraidyklių kalnu, sakė, kad Virbaliūnų kalnas pranašesnis savo universalumu ir vyraujančiais pietvakarių krypties vėjais.
Su nostalgija prisiminę istorinius sportinės skraidyklės ir sklandytuvų metus, daugelis susirinkusiųjų apgailestavo, kad dabar ši vieta tapo privačia nuosavybe. Susirinkusiems akrobatinius pratimus ore raižė sportinis lėktuvas JAK - 52. Parodomuosius skrydžius demonstravo parasparninkai. Jaunimą ypač domino sklandytuvų modeliai, valdomi radijo bangomis. Bendram pokalbiui dalyviai pakviesti prie kavos puodelio ir kaimiško sūrio, kurį sueigos dalyviams dovanojo vietos ūkininkė J. Kaminskienė.


Mykolas Fedaravičius Batniavos pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas, kraštotyrininkas
Į viršų
Flyer
An Rgp 30 2011, 08:56
flyer

Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Sk Vas 17 2008, 07:07
Pranešimų: 375
Nusprendžiau parašyti šioje temoje:
Kaip žinote, reikalai dėl Virbaliūnų kalvos pastaruoju metu buvo sunkūs. Šiandien nuvykome į paveldo ministerija (jei neklystu dėl pavadinimo), kartu vyko Prielgauskas, Kavaliauskas, Baliūnas, Speičys, bei dar keliatas veteranų, kurių pavardžių neprisimenu Mums talikininkavo, šioje srityje dirbantis paminklosaugininkas. Taipogi, posėdyje dalyvavo ir Karčiauskas.

Posėdžio metu susikirto dvi suinteresuotos grupės: kalvos, kaip sklandymo lopšio saugotojai ir privatizuotos kalvos savininkai.
Pirmiausia mūsų grupė pristatė kalvą, kaip skraidavietę, pateikė istorines nuotraukas, bei pakeistą skraidavietės, kaip paminklosaugos paminklo planą, kuriame 7 hektarų ploto teritorija, padidinta iki 20h.
Po viso to, kalvos savininkai pristatė savo kalbą. Kurioje pateikė įvairius planus, siekdami parodyti, kad netoli jų žemės stovėjusi sodyba, dėl kurios minėtoje teritorijoje negalėjo būti skraidoma. Taip pat, pateikti kelių liudytoju pareiškimai, kad toje vietoje nebuvo skraidoma ir tenai esą buvę daržai. Savininkai atsivežė ir kaimyną, tų laikų amžininką, kuris teigė kad ten nebuvo skraidoma.
Jie nebuvo priešiškai nusiteikia, ir neneigė skraidymo fakto, tiesiog, norėjo "įrodyti" kad skraidyta kitoje vietoje, ir saugoma teritorija perkelti tenai (prie nutiesto dujotiekio) .
Vėliau isiplieskė diskusija, čia savo žodį tarė Kavaliauskas, patikinęs kad ten buvo skraidoma, taipogi labai efektingai pakalbėjo Karčiauskas, bei kiti.
Galiausiai buvo liepta palikt salę ir palaukti sprendimo.
Taigi, nuspręsta išplėsti paminklinę teritoriją, ir palikti šia vietą. O savininku skundas nepagrįstas.
Kolkas tai dar ne viskas, bus dar vienas posėdis, kuriame bus vėl nagrinėjama ši tema.
Į viršų
 

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System