Diskusijos

VGC Lithuania :: Diskusijos :: Įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje :: LSSA Naujienos
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Naujas žvirbliukas mūsų padangėje!
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, bence, Flyer, Kiras, simakas
Autorius Pranešimas
Vilkas
Tr Spa 31 2012, 10:28
Užsiregistravęs dalyvis #15
Prisijungta: Kt Vas 21 2008, 09:02
Pranešimų: 54
Viskas prasidėjo praėjusią vasarą per Pociūnuose vykusį tarptautinį VGC ralį. Kaip ir yra yprasta šiuose renginiuose, “briefingų“ metu dalyviai turi progą prekiauti aviacine atributika susijusia su VGC veikla, sklandymo istorija įvairiose šalyse ir t.t. arba tiesiog visa tai įsigyti ar bent jau apžiūrėti, tačiau šitai neapsiriboja vien atvirukais ar pageltusiomis knygelėmis, čia galima rasti ir skelbimų siūlančių įsigyti įvairios būklės sklandytuvus. Vieną dieną akį patraukė vienas vyras pardavinėjantis savos gamybos gumas skirtas sklandytuvams, ant jo “prekystalio“ puikavosi skelbimas su puikia L 55 Spatz nuotrauka, žemiau jos - keturi skaičiai su Euro valiutos ženklu. Tai patraukė mano ir Beno dėmesį. Visa tai suvedė su dar šaunesniu negu pats sklandytuvas jo savininku, belgu Johan Kieckens. Palankios aplinkybės kaip gerai Pociūnuose praleistas laikas ir užsimezgusi draugystė lėmė, kad šis sklandytuvas buvo gautas dovanų su taip pat puikios būkles priekaba. Johan nusprendė nebeskraidyti su Spatzu, nes tai komplikavo sudėtingi Belgijos aviacijos struktūrų įstatymai ir tionykštis biurokratinis aparatas. Spatzas buvo gautas su sąlyga, kad su juo bus skraidoma ir iš jo nebus pelnomasi. Naujasis savininkas, nebenorėdamas juo naudotis, taip pat turės perleisti jį kitam asmeniniui neatlygintinai. Pasak Johan, tai atspindi tikrąją VGC idėją ir jos dvasią. Manau, kad tai yra pavyzdys mums visiems.
Pasibaigus VGC raliui Pociūnuose su Johan sukirtome rankomis ir pažadėjau jam susitikti rudenį, kada atvažiuosiu pasiimti “žvirbliuko“, mat jis vis dar buvo Belgijoje. Bendrasavininku tapo ir energingas sklandymo ir bendrai, aviacijos entuziastas Svajūnas Randis, kuris taip pat yra Lietuvos Aviacijos Muziejaus direktoriaus pavaduotojas bei LSOA narys. Su Svajūnu kelionei ruošėmės gana ilgai dėl iš paskos sekusių įvairių aplinkybių, ją teko atidėti bent tris kartus. Pagaliau, spalio 26 – osios vakarą mudu išjudėjome į 1760 km kelią į šalia Belgijos sostinės Briuselio esantį Aalst miestelį, kurį pasiekėme beveik lygiai po paros. Nuvykus dar kartą įsitikinome puikia sklandytuvo būkle, tvarkinga jo dokumentacija ir Johan Kieckens svetingumu bei kilnia valia. Mudu su Svajūnų jam teatsilyginom tik senais rusiškais aviaciniais prietaisais, kuriuos pats Johan kolekcionuoja, bei dideliu lietuvišku šakočiu. Paviešėti teko gana trumpai, nes laukė ilgas kelias namo, todėl išjudėjome į Lietuvą jau kitos dienos rytą. Po puikiai pavykusios kelionės, Spatzas atsidūrė Lietuvos teritorijoje jau spalio 29 – os dienos rytą.
Žiema šiemet kiek prailgs, nes nekantrausiu išaušus naujam pavasariui išbandyti naują žvirblį mūsų padangėje.
Norėčiau padėkoti Benui Ivanauskui, Martynui Lendraičiui ir Gyčiui Ramoškai už pagalbą parūpinant man su Svajūnu aviacinius prietaisus ir pačiam Svajūnui už entuziazmą ir sklandžiai nusisekusią kelionę.


[ Redaguota Kt Lap 01 2012, 07:32 ]
Į viršų
bence
Tr Spa 31 2012, 10:45
VGC Lietuvoje įkūrėjas

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: Pr Vas 11 2008, 09:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 1346
Sveikinimai! Linkiu daug sauniu skrydziu! Ale kaip gera ant sirdies, kad vyksta veikla!
Į viršų
Flyer
Kt Lap 01 2012, 10:27
flyer

Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Sk Vas 17 2008, 07:07
Pranešimų: 375
Dar kartą sveikinu, Mindaugai! Kalėdos šiemet ankstyvos
Į viršų
Renatas
Pn Lap 02 2012, 09:14
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: An Kov 11 2008, 10:37
Pranešimų: 751
Sveikinu Mindaugai įstojus į "Žvirblių" eskadrilę.
Žiūrint į nuotraukas net nesitiki, kad fotografuota atsiimant sklandytuvą - labai jau ten Belgijoje žalia ir saulėta.

[ Redaguota Pn Lap 02 2012, 09:15 ]
Į viršų
Lin
Tr Lap 21 2012, 10:33
Užsiregistravęs dalyvis #131
Prisijungta: An Rgs 01 2009, 03:29
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 171
Nuosirdziausi sveikinimai, Mindaugai! Dziaugiames kartu su tavimi! Prasmingu ir VGC varda garsinanciu skrydziu tau
Į viršų
 

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System