Diskusijos

VGC Lithuania :: Diskusijos :: Kiti dalykai :: Pokalbiai apie viską.
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Berlyno technikos muziejus
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, bence, Flyer, Kiras, simakas
Autorius Pranešimas
Renatas
An Kov 24 2015, 02:33
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: An Kov 11 2008, 10:37
Pranešimų: 751
Būnant Berlyne pasinaudokite galimybe aplankyti ten esantį technikos muziejų. Aviacijai skirti du aukštai viename iš muziejaus pastatų. Artėjant prie pastato prieš akis atsiveria toks vaizdas:


Lankytojus pasitinkantį legendinį Douglas DC-3 galima apžiūrėti ir iš arčiau (vienoje iš ekspozicijos salių yra išėjimas ant pastato stogo, kur ir "pakabintas" šis, kažkada tikrą revoliuciją civilinėje aviacijoje sukėlęs orlaivis).


Trimotoris Ju-52, pravardžiuojamas "tetule JU", išsiteko vienoje iš ekspozicijos salių.


Vieną tokį, kruopščiai atrestauruotą Junkers'ą savo flotilėje turi Lufthansa aviakompanija. Nudažytas to laikmečio firminėmis aviakompanijos spalvomis jis dabar sėkmingai skraidina keleivius išskirtinėmis progomis. Tik svastikos ant kilio (kaip kad muziejuje) nėra.


Muziejaus laiptinėje "pakabintas" Bucker Jungman


Garsieji Willy Messerschmitt'o kūriniai - Bf-109E (modifikacija "E", Luftwaffe pilotų vadinta "Emiliu", pati masiškiausia iki Vokietijos kampanijos prieš SSRS):
ir sunkusis naikintuvas - Me-110


Ernst Heinkel'io He-162 "Salamandra" - reaktyvinis "liaudies naikintuvas". Oro mūšiuose sudalyvaut jau beveik nebesuspėjo, nes pirmasis šio labai neįprastos išvaizdos lėktuvų kovinis dalinys buvo suformuotas tik 1945m. kovo mėn pabaigoje. Nepatvirtintais duomenimis užfiksuota vos viena He-162 pergalė oro mūšyje - su amerikiečiu "skraidančiomis tvirtovėmis" B-17.


Reaktyvinio He-162 konstrukcijoje gan gausiai naudotas medis, nes Vokietijoje metalo tuomet jau labai trūko. Net jei ir pradėta gaminti anksčiau, "liaudies naikintuvo" koncepciją kuprotoji "Salamandra" vargu ar būtų pateisinusi - naikintuvas išėjo perdaug reiklus pradedančiam pilotui.


Muziejuje dar yra laivų, traukinių bei kitos technikos ekspozicijos. Žodžiu, tikrai rasit, kur "akis paganyti"...
Į viršų
 

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System