Diskusijos

VGC Lithuania :: Diskusijos :: Sklandymo istorija :: Sklandymo istorija Lietuvoje

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Aukštagirio sklandymo mokykla
Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, bence, Flyer, Kiras, simakas
Autorius Pranešimas
bence
Tr Spa 17 2012, 09:49
VGC Lietuvoje įkūrėjas

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: Pr Vas 11 2008, 09:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 1346
Gaila kad negalejau dalyvaut, butu idomu paklaidziot po tas vietas! Beje, nelabai suprantu kaip buvo issidestes angaras kalvos atzvilgiu t.y. ziurint i siulaikini pagrindini kelia
Į viršų
Renatas
Kt Spa 18 2012, 04:39
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: An Kov 11 2008, 10:37
Pranešimų: 751
Kęstutis Leonavičius iš CAA orlaivių skyriaus man užsiminė atsitiktinai sutikęs žmogų, kuris galėtų parodyti Aukštagirio sklandymo mokyklos vietą (miške, kur yra buvusių sklandymo mokyklos pastatų pamatų liekanos). Dabar net sunku patikėti, kad ten, kur dabar išbujojęs miškas, kažkada buvo skraidoma.
Į viršų
bence
Tr Grd 05 2012, 06:42
VGC Lietuvoje įkūrėjas

Kazkas suabejojo, ar tai tikrai ta vieta http://www.plienosparnai.lt/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?5296.last
Butu labai idomu patyrinet, nes paziurejus i reljefa bei kai kuriuos objektus ir palyginus su nuotraukomis, iskyla labai daug klausimu
Į viršų
bence
Tr Grd 05 2012, 07:19
VGC Lietuvoje įkūrėjas

viena is tokiu nuotrauku bendram suvokimui kaip ir kas buvo issideste ir palyginimui menama Sauliaus Prialgausko pazymeta vieta.
Man nelabai risasi sie dalykai:
1.Nuotraukoj aiskiai matosi, kad angaras randasi jau lygumoje, tuo tarpu reljefiniam zemelapyje vis dar kalvoje
2.nesutampa angaro kuoru skaicius
3.Kalva yra per zema-per leksta, beto, nezinau kaip tikroveje, bet enant nuo pagrindinio kelio turetumet leistis nuo kalvos-Sauliaus nuotraukose lygus kelias....

Į viršų
Kiras
An Grd 18 2012, 06:52
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Kt Bal 10 2008, 02:27
Pranešimų: 575
Benas abejoja Aukštagirio sklandymo mokyklos vieta. Plienosparnų forume tuo abejoja Valentinas.
Valentinas rašė ...
Teko ir man domėtis Aukštagirio sklandymo mokyklos būvimo vieta...
...Susidūriau ir aš su šitomis šešiomis kolonomis,stūksančiomis miške.
Kiek mėginau analizuoti - jos visiškai neatitinka senose nuotraukose esančių kolonų nei vizualiai,nei atstumo tarp jų pačių atžvilgiu...
Mano nuomone tai visai ne ta vieta.

O mano nuomone, tai kaip tik ta vieta! Nes kitos panašios ir bent kiek tinkamos vietos sklandymui Aukštagiryje iš viso nematyti. Kol po svetainės "nokdauno" negalima įkelti failų, negaliu plačiau paaiškinti - taigi vėliau.

O dėl "angaro kuorų" - tai čia visaip gali būti. Gal čia ne angaro, o kokio kito pastato liekanos. Gal liekanos kokio nors vėliau statyto pastato - jau sovietų laikais. O gal dar vokiečių - karo metu vokiečiai daug visko pribudavojo. Tikrosios angaro liekanos gal buvo išardytos ir panaudotos kaip statybos medžiagos. Čia visokie variantai galimi.
Į viršų
bence
An Grd 18 2012, 08:43
VGC Lietuvoje įkūrėjas

Tikrai, visaip gali buti.Veliau ikelsiu keleta nematytu foto, kadf sukelt daugiau abejoniu Valentinas jas jau mate...
Į viršų
Valentinas
Kt Grd 20 2012, 12:07
Valentinas
Užsiregistravęs dalyvis #284
Prisijungta: Tr Grd 05 2012, 08:40
Pranešimų: 36
Sveiki, Gerbiamieji!

Su Benvenutu truputį jau padiskutavom šia tema. Išties malonu,jog yra žmonių,detaliai besidominčių šia vieta

Aš kol kas laikausi nuomonės,jog duotoji vieta neatitinka nuotraukose matomos vietos nei pagal landšaftą,nei pagal pastatų išsidėstymą,nei pagal tai,kokios liekanos ten dabar yra,nei kaip jos išsidėsčiusios.
Mano nuomone neatitinka ir atstumai esantys nuotraukose su dabartinės menamos vietos atstumais.

Aišku čia tik mano nuomonė,bet ji susiformavo ne ekspromtu,o po tam tikro laiko besidomint ta vieta

Jei būtų daugiau susidomėjusių, norėčiau pasiųlyti susitikti kažkada, kad ir toj vietoj ir mėginti iš naujo detaliai ieškoti šios mįslės atsakymo.
Į viršų
Kiras
Kt Grd 20 2012, 12:50
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Kt Bal 10 2008, 02:27
Pranešimų: 575
Na, abejonės abejonėmis, bet tada kyla pagrindinis klausimas - o kur gi kitur?
Neigdami šią vietą, turėtumėte pasiūlyti kitą. Nes Aukštagirio mokykla egzistavo.
Aš nagrinėdamas tos vietovės žemėlapius, landšaftą ir reljefą, kitos vietos aplinkui bent kiek tinkamos sklandymui - nerandu. Kai eis įkelti nuotraukas, tai pagrįsiu labiau, o dabar siūlau pažiūrėti Google maps reljefinį žemėlapį.
Į viršų
bence
Kt Grd 20 2012, 01:32
VGC Lietuvoje įkūrėjas

Na gerai, tada pirmas klausimas:
Tas keliukas, jis yra ant kalvos ar ar jau apacioje, nes pagal google lyg ir apacioje? Nuo to daug priklauso deliojant atstumus iki ''dabartines'' zinomos vietos.O jei konkreciau , tai ziurint pagal senas nuotraukas, angaras yra gan toli nuo kalvos.Tuo tarpu rasti pamatai yra nepertoliausiai nuo kelio.
Antras neaiskumas.Ar buvo skraidoma abejose kalvos pusese, nes nuotraukose matom desineje puseje skirtingus vaizdus ir kas tai per statiniai?
Į viršų
bence
Kt Grd 20 2012, 01:36
VGC Lietuvoje įkūrėjas

Deje vis dar neina ikelt nuotrauku, diskusija bus beverte teks luktert...
P.S. Valentinai, mieli noru prisijungciau prie tokios ekspedicijos ir ta pati padarytu ir daugiau svetaines skaitytoju.Tikiuosi rasim tam laiko siltu metu laiku.
Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF