Diskusijos

VGC Lithuania :: Diskusijos :: Lietuviškos konstrukcijos :: ESAG konstrukcijos

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
15 m klasės sklandytuvas LAK-11 "Nida"
Eiti į puslapį   <<      
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, bence, Flyer, Kiras, simakas
Autorius Pranešimas
andrius
An Lie 13 2010, 06:09
Užsiregistravęs dalyvis #78
Prisijungta: Pn Spa 03 2008, 10:03
Vieta: Vilnius
Pranešimų: 35
Renatas rašė ...

Ta su zalia "nosimi" dar pamenu skraidant...

Čia ta pati kur ant "Sparnų" viršelio buvo?
Į viršų
bence
An Lie 13 2010, 09:21
VGC Lietuvoje įkūrėjas

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: Pr Vas 11 2008, 09:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 1346
Esanti muziejuje taipogi buvo zalia, bet pries atiduodant ja perdaze...

Į viršų
Renatas
Tr Lie 14 2010, 11:29
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: An Kov 11 2008, 10:37
Pranešimų: 751
Gaila, kad nespejo daugiau ju prigaminti - dabar, tikriausia, butu visai populiarus klubinis sklandytuvas, nes Jantar std. iki siol vis dar "etalonas".
Į viršų
Kestas
Tr Sau 04 2012, 08:00
Užsiregistravęs dalyvis #194
Prisijungta: An Lap 30 2010, 12:36
Pranešimų: 38
Renatas rašė ...

Gaila, kad nespejo daugiau ju prigaminti - dabar, tikriausia, butu visai populiarus klubinis sklandytuvas, nes Jantar std. iki siol vis dar "etalonas".

Na jei sis sklandytuvas itilptu i Handicupus, manau tai butu vienas geriausiu clubines klases sklandytuvu, su kuriuo galetum tikrai skinti laurus ir tarptautinese varzybose
Į viršų
Darijus
Št Rgp 18 2012, 11:08
Užsiregistravęs dalyvis #223
Prisijungta: An Geg 10 2011, 02:39
Pranešimų: 41
Skaudu žiūrėti, kad beveik visos "ESAG konstrukcijos" temos panašios: konstatuojamas faktas apie dūlančius sklandytuvus.

Norėčiau šiek tiek nukrypti nuo temos. Jeigu kam nors pasirodys, kad nusikalbu (o taip manau pasirodys) - nesupykit, tiesiog klausiamąja forma noriu pamąstyti.

Šiandien kaip tik skaitinėdamas senus diskusijų pasisakymus perskaičiau mintį, kad atstatytas sklandytuvas turėtų būti privatus, kad juo pasirūpintų. Labai suprantama ir aš tam pritariu, tačiau privačiai tai finansuoti manau tikrai nėra taip įkandama statistiniam piliečiui.

Norėčiau paklausti kokia yra LSOS pozicija, konkrečiai galbūt geriausia būtų klausti asociacijos prezidento Beno. Ar pati asociacija neturi galimybės organizuoti (finansuoti) apleistų sklandytuvų restauravimą? O galbūt kažkas panašaus vyksta?

Žinoma sunku kalbėti nežinant pačios organizacijos virtuvės, finansavimo modelio ir t.t. Kodėl man kilo tokia idėja. Kaip žinia neseniai pats žvalgiausi nusipirkti sklandytuvą, žiūrinėjau įvairius variantus (tinkamus skraidymams ar tik restauravimui). Galiausia išsirinkau tą, kurio restauruoti nereikia, nors tai mane visai traukė, tačiau pabijojau, kad dėl nuolatinių komandiruočių ir šiaip įtempto darbo grafiko sklandytuvas per ilgai gali užsibūti dirbtuvėse. Prie kur aš lenkiu, esu susidaręs nuomonę, kad jeigu šiuo metu žmogus neturi laiko, bet nori paskraidyti sklandytuvais, kurie jam patinka, manau jis nepagailės pinigų. Kokia Jūsų nuomonė, ar nebūtų veiksmingas modelis, jeigu LSOS turėtų sutvarkytą sklandytuvą, o su juo skraidantys pilotai mokėtų pavadinkim eksploatacijos mokestį. Na aš čia bandau žiūrėti iš savo asmeninės pozicijos, bet tarkim jeigu iš asociacijos nario būtų imamas 60-80 lt/h mokestis (ne asociacijos nariui galima taikyti kitą tarifą), įvertinus realų valandų skaičių kiek galėčiau per metus paskraidyti - negalvočiau apie nuosavo sklandytuvo įsigijimą.

Žinoma galima sakyti, kad tokiems poreikiams pakanka klubo technikos, bet manau daugelis Jūsų suprastų mane, jeigu aš pasirinkčiau sumokėti 60-80 lt/h už tvarkingą sklandytuvą, negu dalyvaučiau klubo veikloje.

Žinoma, ši nuomonė tinkama tik kalbant apie pramoginį skraidymą, bet tikriausia LSOS sportu ir nelabai rūpinasi (čia vėlgi spėjimas nežinant asociacijos veiklos detalių).

Taigi glaustai apibendrinant, galiu pasakyti, kad jeigu asociacija sutvarkytų vieną kitą sklandytuvą ir atsirastų norinčių jais paskraidyti (ir suprantančių jog už eksploataciją reikia šiek tiek sumokėti), manau būtų galima po truputį bandyti gelbėti istoriją.

Ačiū už dėmesį, laukiu Jūsų pastabų ir gal dar padiskutuosim
Į viršų
Antanas
Kt Grd 11 2014, 10:52
Užsiregistravęs dalyvis #169
Prisijungta: An Rgp 31 2010, 11:24
Pranešimų: 16

Į viršų
Eiti į puslapį   <<       

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF